Uncategorized

Halı Yıkama İşlemi İçin Neden Kağıthane Halı Yıkama?

Kağıthane Halı Yıkama

Kağıthane halı yıkama işlemi; su kullanımı açısından önemli ölçüleri olması gereken bir işlemdir. Sanayi toplumunun gelişmesi ve özellikle çalışan bayan sayısındaki yükseliş, halı yıkama fabrikalarının sayısının artmasına sebep olmuştur.

Kağıthane halı yıkama; sektör olarak ciddi bir pazar payına sahiptir. Ancak, geleneksel yöntemler ile halı temizliği konusunda ısrarcı kişilerin sayısı da önemsenmeyecek kadar az değildir.

Sokakta Halı Yıkama İşleminden Neden Vazgeçilmelidir?

  • Geçmişten günümüze hanımların, klasik yöntemler ile halı temizliğini seçmelerinde birtakım etkenler vardır. Ancak bu sebepler başlı başına doğrudan ziyade vazgeçilemeyen alışkanlıklardan ibarettir. Konuyu maddeler halinde açıklayacak olursak;
  • Sokakta ya da bahçede kendi emeğinizle halı yıkamanız halinde, suyu kullanırken ölçülü olmayabilirsiniz. Haddinden fazla su kullanımı faturanıza yansıyacaktır. Oysa halı yıkama işlemini, işinde profesyonel çalışama yürüten bir halı yıkama fabrikasına teslim etmeniz sizleri maddi yönden de rahatlatacaktır.
  • Halınızı mevsim koşullarına bakılmaksızın yıkadığınızda hastalanma ihtimaliniz yüksektir. Hastalanmanız halinde; maddi kaybınızın yanında manevi kaybınız da, yorgunluğunuzun yanında bedeninizin hastalıkla beraber güçsüz düşmesi olacaktır.
  • Kendi imkanlarınız ile halınızı temizlemek sizin ciddi bir alışkanlığınız olabilir. Ancak bazı hanımlarda bu durum temizlik takıntısı haline gelmiştir. Halısını kendisi yıkamazsa asla temiz olmayacağını düşünen bayan sayısı da oldukça fazladır.

Bu sebepler göz önünde bulundurulduğunda;

  • Kağıthane halı yıkama fabrikalarında tamamen otomatlı makineler sayesinde hızlı bir işleyiş ortaya çıktığından az su ile çok daha kaliteli bir yıkama işlemi ortaya çıkarılmaktadır. Özellikle durulama işleminde aynı anda halının tamamına suyun temas etmesi, elle yıkanan halılardan çok daha hijyenik bir temizliği ortaya çıkarmaktadır. Kendi çabanızla yıkayarak temiz olduğunu düşündüğünüz halınız özellikle durulama işleminde yüzeysel kalabilir ve tam temizlenmeye bilir. Bu noktada Kağıthane halı yıkama makineleri yıkama işleminde özellikle toza ve kimyasala alerjisi olanlar için büyük avantajdır.
  • Kendi imkanlarınız ile halı yıkama dört mevsim sizin için kolaylık sağlamaz. Su ile temasınız enfeksiyon bulaşmasına ve hasta olmanıza sebep olacaktır. Oysa halı yıkama fabrikaları dört mevsim boyunca kısa sürede halınızı temiz şekilde size teslim edebilir. Böylece siz hastalanmadan, halılarınız temiz şekilde evinizde yerini alabilir.
  • Son dönemlerde küresel ısınma sonucu susuz bir Türkiye ile karşı karşıya kalma ihtimalimiz yüksektir. Bununla ilgili her gün haberler gündemde yerini alırken; fazladan harcanan her damla su geleceğimizi susuz bırakacaktır. Bu konuda olabildiğince hassas davranmamız gereken bir dönemdeyken,Kağıthane halı yıkama makinelerinin az su ile halı yıkama teknolojisi bu noktada en yakın çözüm olacaktır.

Sokakta Halı Yıkama Cezası Var Mıdır?

Sokakta halı yıkama işlemi; görüntü itibari ile de çok hoş değildir. Komşularınızın da rahatsız olmaması için bu konuda daha dikkatli davranmanız gerekmektedir.

Sokakta Halı Yıkama Cezası 2019 istatistiklerine bakıldığında; eskiye oranla düşüş yaşandığı görülse de, sokakta halı yıkama alışkanlığı ülkemizde hala devam etmektedir. Belediye ve zabıta ekipleri bu noktada denetimlerle ve yapılan şikayetler yolu ile tespit edilen sokakta halı yıkayan kişilere gerekli cezai işlem uygulanır.

 

 

 

Beşiktaş Halı Yıkama

Şirketimiz 2007 yılından bu yana gelişen teknolojiyi takip ederek müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeyi amaç edinmiştir. Halı, kilim yikama ve koltuk temizleme alanlarında faaliyet göstermektedir. Yerinde halı, koltuk yıkama ve overlok hizmetlerimiz vardır.
Başa dön tuşu